Rzeczy potrzebne przy sprzątaniu

Data: 2019-05-24 Kategoria: Sprzątanie Komentarze: 0
Rzeczy potrzebne przy sprzątaniu

Nie masz zbyt dużo czasu na sprzątanie? Warto dowiedzieć się, jakie rzeczy są potrzebne przy sprzątaniu, aby można było szybko wykonać swoją pracę i aby było widać efekty. Sprzątanie w domu wcale nie musi wymagać od nas wielkiego wysiłku, kiedy wszystko dobrze zaplanujemy i mamy odpowiedni sprzęt.

Zacznij od planu

Wyznacz sobie dzień, w którym sprzątasz od początku do końca (np. sobota) lub rób małe kroczki codziennie. Zasada jest jedna – sprzątamy od lewej do prawej, aby niczego nie pominąć i niepotrzebnie nie cofać się z powrotem i zawsze z góry na dół, więc podłogi zostawiamy sobie na koniec.

Najważniejsze rzeczy potrzebne przy sprzataniu

Na rynku dostępne są różne akcesoria, które pomagają przy sprzątaniu. Możemy wyróżnić ścierki, szczotki, gąbki, mopy i wszelakie płyny, które pomagają usunąć brud.

1. Ścieranie kurzu

Aby sprzątanie było wydajne, zaczynamy od wycierania kurzy. Teraz nasuwa się pytanie - czym je wytrzeć? Do wyboru mamy: ścierki z mikrofibry, uniwersalne, do armatury, do kurzu, na rolce, perforowane i do okien. Wybierz to czego aktualnie potrzebujesz i posłuży Ci najdłużej. Ścierki z mikrofibry, perforowane i specjalistyczne przeznaczone np. do kafli można prać często w 60 stopniach. Wymieniać je należy kiedy przestaną spełniać swoje zadanie lub będą miały dziury czy mocne zanieczyszczenia.

Najpierw zetrzyj kurze z wyższych mebli, ze względu na to, że będzie on opadać na dół. Do wycierania można użyć samej wody lub specjalnego detergentu.

2. Mycie łazienki

Kolejny etap to wyszorowanie łazienki. Do tego będziesz potrzebować na pewno ręcznika papierowego, gąbek do naczyń i rękawic.

Łazienka - to w niej jest najwięcej bakterii, więc tu na pewno używamy środków żrących. Toaletę zalewamy płynem, który ją odkamieni i wyczyści. Zostawiamy ten specyfik na kilkanaście minut, a później muszlę myjemy szczotką do toalet. Wannę lub prysznic szorujemy gąbką z mleczkiem do łazienek, następnie zlewamy wszystko wodą i również wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym.

3. Podłogi

Podłogę możemy zamieść lub odkurzyć. Mimo że odkurzacz wydaje się lepszym rozwiązaniem, miotła też często przydaje się na szybkie ogarnięcie. Kiedy podłoga jest już bez kurzu, możemy przystąpić do mycia. Potrzebujemy do tego mopa, wiadra i płynu do podłóg. Na rynku jest kilkanaście mopów do wyboru. Między innymi: zwykły mop na kiju, gdzie wymienia się wkład średnio co 2 miesiące, mop obrotowy: płaski lub okrągły, mop elektryczny i mop automatyczny. Warto wypróbować kilku mopów, aby dopasować ten najlepszy do swoich preferencji.

Share This Post :

Powiązane produkty

Komentarze

* Imię:
* E-mail:(nie publikujemy)
* Komentarz:
przepisz kod
 • verified_user
  Bezpieczne zakupy
  dzieki szyfrowaniu SSL
 • swap_vertical_circle
  Gwarancja zwrotu
  do 30 dni
 • lock
  Bezpieczne płatności
  gwarantuje serwis przelewy 24